Design i grafika

20 najpopularniejszych narzędzi grafików

23.01.2011 05:33

Zastanawiałeś się kiedyś jakich narzędzi używają graficy z całego świata? Redakcja serwisu WebDesignerDepot również. W związku z tym przygotowała interesującą infografikę.

Serwis opierał się na statystykach Software Informera, Wakoopa i iUseThis.

Infografikę wykonał Ricardo Cavolo. Po kliknięciu na obrazek wyświetli się wersja w wyższej ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Design i grafika

60 ikon do użytku komercyjnego

23.01.2011 05:41

Szukasz ikon, które mógłbyś wykorzystać na swojej stronie? Przygotowaliśmy do pobrania paczkę zawierającą 60 atrakcyjnych propozycji.

Paczka zawiera ikony w 4 różnych wymiarach: 32x32, 48x48, 64x64 oraz 128x128. Jest również wersja w wektorach, więc możesz łatwo dostosować ikony do potrzebnych wymiarów.

Wszystkie ikony są do użytku komercyjnego lub nie. czytaj całość » 0 komentarzy »

Design i grafika

25 wysokiej jakości darmowych szablonów w PSD

08.05.2011 01:46

Szablony dostępne w formacie PSD zawsze mogą przydać się projektantom, ale bardzo trudno znaleźć je za darmo, jeśli bierzemy pod uwagę wysoką jakość. Są co prawda serwisy oferujące dostęp do świetnych szablonów po promocyjnych cenach, jednak nic nie przebije wersji bezpłatnych.

Zebraliśmy 25 bardzo dobrej jakości szablonów, które są zapisane w formacie PSD i możesz je za darmo zapisać na dysku. Poniżej przedstawiamy szablony w formie ...

czytaj całość » 1 komentarzy »

Design i grafika

Adobe rządzi fontami na stronach WWW

05.10.2011 12:21

Zakup przez Adobe firmy TypeKit postawił na równe nogi cały internetowy świat deweloperów jak i odbiorców treści. Oto firma, która tworzy standardy w dziedzinie oprogramowania do tworzenia i publikacji treści w internecie, stała się właścicielem ogromnej sieci dystrybucji fontów.


Fonty wykorzystywane na takich serwisach jak New York Times, Twitter czy blogi Wordpress - w sim sumie ponad milion witryn - udostępniane są za pomocą ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Design i grafika

Polscy webmasterzy kiepsko projektują strony

21.02.2012 01:07

Ostateczny wygląd strony internetowej, który wpływa na jej odbiór przez użytkowników, a w efekcie na zyski firmy, zależy od jednej osoby - webmastera. Niestety jak donosi firma Cal.pl pojęcie użyteczność jest obce dla prawie połowy polskich witryn stworzonych przez ludzi parających się tym zawodem.
 

Oczywiście nie da się jednoznacznie zdefiniować użyteczności strony WWW, gdyż w ogromnym stopniu zależy to od jej charakteru. Jednak ...

czytaj całość » 1 komentarzy »

Design i grafika

TimelineImages: mikrostock dla użytkowników Facebooka

04.06.2012 08:08

Fotografia stockowa pozwala zarabiać na zdjęciach każdemu, niezależnie od tego czy jest to profesjonalista z bogatym portfolio czy osoba stawiająca pierwsze kroki w fotografii. Wizję zysku mają również przedsiębiorcy po drugiej stronie. Rozszerzają swój zasięg oferując usługi dedykowane danej grupie odbiorcow. W przypadku TimelineImages są to użytkownicy Facebooka.


Na Facebooka dziennie wgrywanych ...

czytaj całość » 0 komentarzy »