Startups

Groupon - idzie jak burza

29.12.2010 09:28

Groupon to serwis oferujący duże zniżki na produkty i usługi firm lokalnych. Zanim można skorzystać z danej zniżki, musi zostać osiągnięta minimalna liczba osób, które zadeklarują, że z niej skorzystają.

Serwis w dużym stopniu oddaje inicjatywę samym internautom. Ci rozsyłają linki z ofertą do swoich znajomych, m.in. za pomocą Facebooka.

 

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Dotacje na e-biznes przyznane - 160 wyróżnionych

25.03.2011 10:41

W konkursie w ramach Działania 8.1 Programu Innowacyjna Gospodarka przyznano dofinansowanie dla 160 startupów, które wyłoniono z 1850 wniosków. Łączna kwota dotacji to prawie 75 milionów złotych.

Choć wydaje się to całkiem sporo, warto zauważyć, że jest to mniej niż jedna czwarta puli środków przeznaczonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Z niespełna 321 milionów złotych wykorzystano tylko ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Projektoskop - budowlane Ceneo

07.04.2011 07:44

Serwis Projektoskop.pl - baza projektów domów - wykorzystuje znany z Ceneo model wyszukiwania produktów. Wyróżniony został przez PARP jako jeden z lepiej zrealizowanych projektów sfinansowanych dzięki dotacjom unijnym.


Aby pomysł na zebranie informacji z danej dziedziny na pojedynczej witrynie zrealizować z sukcesem, trzeba odpowiednio zaplanować jej zawartość, aby użytkownicy nie mieli ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Nie dostałeś dotacji na start-up - jeszcze nic straconego

08.04.2011 10:08

Niecałe 10% aplikacji o dofinansowanie projektów na e-biznes otrzymało w ostatnim naborze pozytywną ocenę, a zarazem zgodę na dofinansowanie. Firmy, którym się nie udało, nie powinny jednak składać broni - jest jeszcze szansa na pomoc.

Podczas nauki, w szkole czy na studiach, niejednokrotnie umiejętności ucznia pozostają niedocenione ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

5 firm które straciły swoją szansę

31.05.2011 11:37

Technologie to biznes, w którym nie ma przebacz. Firma w jednej chwili może osiągać znakomite wyniki i wspiąć się na wyżyny, by w następnej nieustannie tracić udział w rynku i mierzyć się z krytyką mediów i użytkowników.

W przypadku firm technologicznych zawsze istnieje ryzyko, że pojawi się ktoś bogatszy, mądrzejszy lub szybszy. W niniejszym artykule opisujemy 5 popularnych firm, które miały spore szanse na sukces, jednak coś ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Nie przeceniajmy start-upów zanim wystartują

22.07.2011 05:39

Taka nauka płynie, według doniesień serwisu techcrunch, z doświadczeń firmy Color. Złożyła ona ofertę sprzedaży jeszcze zanim projekt na dobre wystartował. Firma otrzymała na początku roku ofertę od Google w wysokości 200 milionów dolarów, ale jej nie zaakceptowała.


I jak pokazał czas, był to bardzo poważny błąd. Zaangażowanie pracowników od tego momentu mocno spadło, a wdrożenie oprogramowania Color okazało się fiaskiem. Klienci ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Startupy ciągle w cenie

24.08.2011 09:26

Przedsiębiorcy startujący z ciekawymi projektami informatycznymi mogą liczyć nie tylko na sprzyjającą koniunkturę na rynku, mimo kryzysu, ale również na zainteresowanie ze strony firm inwestujących w obiecujące startupy.
 

Największe zakupy na rynku IT dotyczą firm o ugruntowanej już pozycji, jak ostatni zakup Motorola Mobility przez Google. Transakcja za 12,5 miliarda dolarów pomoże koncernowi z Mountain View konkurować na rynku mobilnym z Apple ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Startup w technologiach dostępowych

26.08.2011 04:51

Do grupy Deutsche Telekom dołącza nowa spółka FTTH GmBH, która jak sama nazwa wskazuje będzie zajmować się rozwojem optycznej infrastruktury dostępowej w miejsce obecnego VDSL. Działalność firmy ograniczy się do terenu Niemiec. Być może podobny projekt miałby szanse na powodzenie także w Polsce.
 

Jak wiadomo startupy charakteryzuje specyficzna hierarchia w ramach firmy, a w zasadzie jej brak oraz angażowanie się w ryzykowne projekty. Takie ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Najpopularniejsze typy startupów

06.09.2011 06:45

E-biznes to arena innowacyjności, która pozwala realizować nawet najbardziej niezwykłe pomysły. Jednak jak się okazuje pomysłowość twórców startupów nie jest tak wielka jak by mogło się wydawać. Większość z nich da się zakwalifikować do jednej z dwudziestu kategorii.


Ciekawe zestawienie ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

HackFest szansą na 200 tys. Euro dofinansowania

16.09.2011 03:45

W dniach od 30 września do 2 października w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbędzie się maraton programistyczny skierowany do web deweloperów. Zwycięska aplikacja, która powstanie w czasie trwania konkursu ma szanse uzyskać dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy Euro.


HackFest 2011Oznacza to, że w ciągu 48 godzin będzie można ...

czytaj całość » 0 komentarzy »