Startups

Microsoft pomoże stworzyć start-up

14.10.2011 02:19

Masz pomysł na startup, ale nie wiesz jak wdrożyć go w życie? A może nie wiesz jak przekuć swój pomysł na taki, który zaowocuje stworzeniem startup’u? Dobrym miejscem na rozwiązanie tych problemów, a także powiązanie ze sobą osób o różnych specjalnościach koniecznych dla odniesienia sukcesu, w dniach 28-30 października będzie Szczecin.


To miasto zostało wybrane na miejsce kolejnej edycji cyklicznej międzynarodowej imprezy ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

E-nnovation: podsumowanie imprezy

14.10.2011 02:51

Podczas zakończonej imprezy e-nnovation, której organizatorem była grupa Allegro, poruszano takie tematy jak tworzenie biznesu, który jest w stanie pokonać granice, zarówno fizyczne jak i legislacyjne, oraz stać się ogólnoeuropejskim projektem. Wyłoniono także zwycięski startup, którym okazał się projekt Super-mama przygotowany przez dwie Egipcjanki.
 

Inne tematy poruszane na spotkaniu to problem bardzo popularnych obecnie sieci ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

SaveUp: polski startup może odnieść sukces

18.10.2011 03:03

Wyłoniono zwycięzcę organizowanego przez Agora SA konkursu Startup Fest na najbardziej innowacyjny startup na polskim rynku. Zwycięzcą zostali twórcy aplikacji SaveUp - fotoporównywarki cen, która pomaga robić zakupy w sieci. Wykorzystuje wykonane przez nas zdjęcia reklam lub produktów spotkanych na ulicy.
 

Idea działania SaveUp jest prosta. Poruszając się po mieście, często napotykamy reklamy interesujących nas produktów, ale ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

KlasowyKsiegowy.pl: dla szkolnych skarbników

21.10.2011 08:00

Startup związany z środowiskiem szkolnym, a w szczególności z jego finansami, to rzadkość na naszym rynku. KlasowyKsiegowy.pl to oryginalna platforma, która ma wspomóc wypełnianie części z obowiązków jakie ciążą na klasowym skarbniku.


Twórca portalu KlasowyKsiegowy.pl, Radosław Gromek, mówi, że podczas tworzenia witryny przyświecała mu idea odciążenia klasowych księgowych od obowiązku nadzorowania zbiórek ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Francuzi wesprą europejskie startupy

08.11.2011 01:24

Mobilny operator telekomunikacyjny France Telecom-Orange oraz potentat rynku reklamowego Publicis Groupe postanowili stworzyć fundusz inwestycyjny, który wspomoże rozwój e-biznesu we Francji i innych krajach europejskich. 
 

Firmy zadeklarowały się wyłożyć na cele działania funduszu 150 milionów euro. W przyszłości ten kapitał ma zostać podwojony.
 

Działanie funduszu będzie opierało się na niewielkich dotacjach ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Microsoft wesprze startupy korzystające z Kinecta

21.11.2011 07:48

Wykorzystywanie nowoczesnych technologii przez startupy wiąże się zwykle z dużymi nakładami finansowymi. Aby temu zaradzić, trzeba szukać źródeł dofinansowania także wśród firm, które stworzyły przydatną startupowi technologię.
 

Microsoft, który odpowiada za stworzenie technologii Kinect, we współpracy z inwestorem TechStars przygotowuje program pomocowy Kinect Accelerator. Ma on pomóc rozwinąć startup związany z ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Startup Weekend Warsaw nie wszyscy chwalą

28.11.2011 01:09

Odbywający się w dniach 18-20 listopada bieżącego roku w Warszawie Startup Weekend Warsaw był okazją do spotkania się innowatorów, którzy prezentowali swoje pomysły, a także specjalistów od marketingu i biznesu. Impreza, która miała być festiwalem kreatywności polskich przedsiębiorców, w oczach części obserwatorów wypadła słabo.


Laureatem nagrody MasterCard Mobile został zespół EduKoala. Projekt zdobył także ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

Startup przedmiotem nauczania na Stanford University

12.03.2012 06:09

Przedmiot o nazwie Computer Science 183: Startup będzie wykładany przez Petera Thiela na Uniwersytecie Stanford. Ten człowiek to bardzo kontrowersyjna osobowość świata IT. Współzałożyciel PayPal i inwestor Facebooka, krytykuje obecny system edukacji, a również wpiera osoby które przedkładają biznes ponad naukę na uczelni.


czytaj całość » 0 komentarzy »

Startups

135 milionów czeka na startupy

27.03.2012 07:00

Mikro i małe przedsiebiorstwa, które liczą na dofinansowanie swoich projektów otrzymają pierwszą w tym roku szansę na dotację w ramach Działania 8.1 Programu Innowacyjna Gospodarka. Nabór wniosków właśnie ruszył i potrwa do 20 kwietnia.
 

Mimo bardzo dużej liczby wniosków jakie co roku składane są przez firmy ubiegające się o dotacje, nie udaje się wykorzystać całej puli przeznaczonej na dofinansowania. W ubiegłym roku ...

czytaj całość » 0 komentarzy »