Bieżące wydarzenia

Piractwo: dlaczego to robimy?

13.01.2011 09:23

obrazek

Od razu napiszemy, że nie chodzi tylko o pieniądze. Są także inne powody, które sprawiają że nielegalnie pobieramy z internetu filmy, gry czy muzykę.

Piractwo jest powszechne wśród internautów - zwłaszcza tych młodszych. Sąd i zmiany w prawie są w stanie przestraszyć - najczęściej chwilowo - ale nie sprawią, że ludzie przestają ściągać z internetu pirackie pliki.

Zack Whittaker to jeden z zagranicznych ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Bieżące wydarzenia

Internet w liczbach w 2020

24.01.2011 08:39

obrazek

Do sieci trafiła interesująca infografika. To prognoza, jak internet będzie wyglądał w 2020 roku. Inspirujące.

Infografika została opracowana przez Intac. Warto rzucić na nią okiem:

 

czytaj całość » 0 komentarzy »

Bieżące wydarzenia

20 najpopularniejszych haseł wszech czasów

23.01.2011 08:54

obrazek

Natrafiłem w sieci na naprawdę ciekawą infografikę, która pokazuje 20 najpopularniejszych haseł wszech czasów. Warto rzucić okiem i… takich haseł nigdy nie ustawiać. :-)

Infografikę przygotowała firma ZoneAlarm. Z przeprowadzonej przez nią ankiety wynika, że aż 79% użytkowników używało jednego lub kilku z poniżej ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Bieżące wydarzenia

Blogowali za darmo - teraz żądają zapłaty

15.04.2011 11:00

obrazek

Odkąd w lutym Huffington Post zostało kupione przez American OnLine (AOL) za 315 milionów dolarów, piszący tam za darmo blogerzy poczuli się oszukani. Sprawa trafiła do sądu.

 

Głównym celem ataków stała się Arianna Huffington, założycielka portalu, będąca równocześnie dwunastą najbardziej wpływową kobietą w mediach roku 2009 według ...

czytaj całość » 1 komentarzy »

Bieżące wydarzenia

Sophos wzywa Facebooka do poprawy bezpieczeństwa

20.04.2011 12:16

obrazek

Blog Sophos Naked Security napisał otwarty list do Facebooka, wzywając giganta do rozwiązania trzech problemów bezpieczeństwa.

 

Sophos apeluje do portalu społecznościowego o stworzenie bezpieczniejszego środowiska dla swoich przeszło 500 milionów użytkowników i tym samym pokazanie zaangażowania w poprawę prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.

 

W swoim otwartym liście Sophos proponuje następujący trzypunktowy ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Bieżące wydarzenia

Gospodarka Freelance: czy to jest przyszłość pracy?

31.10.2011 09:58

obrazek

Nowe badania pokazują, że deficyt miejsc pracy to nie tylko wynik spowolnienia gospodarczego. Dzięki technologii i globalizacji rynku, przedsiębiorstwa zmieniają sposób w jaki zatrudniają pracowników.

Od ponad roku wszyscy czekaliśmy na tworzące się nowe miejsca pracy, jak to zwykle bywa po recesji. Ale małe firmy - grupa, która na ogół dolewa paliwa do silnika, od której każdy oczekuje, że będzie zbawcą gospodarki na skraju ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Bieżące wydarzenia

Apple Siri - czy można mówić o rewolucji?

17.11.2011 01:09

obrazek

Trzeba by spytać Siri. To asystentka oparta na technologii rozpoznawania mowy, którą znajdziemy w najnowszym iPhonie 4S. Podejdźmy jednak do sprawy bardziej serio.

Wielu Amerykanów kupuje nowego iPhone'a 4S nie dlatego, że ma wydajniejszy procesor czy lepszej jakości moduł foto-wideo i pstryka dobre zdjęcia. Najbardziej przyciąga oprogramowanie, a konkretnie Siri, wirtualna asystentka. Apple zgotowało małą rewolucję i wprowadziło coś zupełnie nowego, ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Bieżące wydarzenia

Graj w piłkę i wytwarzaj prąd do zasilania telefonu

27.06.2012 01:03

obrazek

Rozpoczyna się mecz. Trwa on kilkadziesiąt minut. Strzelasz zwycięskiego gola, następnie zabierasz piłkę do domu i zapewnia ona wieczorem światło w pokoju, abyś mógł przygotować się na jutrzejszy egzamin.

Miliony ludzi z krajów rozwijających się często mają problem z dostępem do energii elektrycznej. Innowacyjna piłka Soccket nożna daje im drogę do samodzielnego wytwarzania energii z każdym kopnięciem.

Oficjalna piłka na Euro 2012 ...

czytaj całość » 0 komentarzy »