Internet

System Google Chrome w maju?

19.04.2011 10:35

obrazek

Według nieoficjalnych źródeł Chrome OS może mieć swoją premierę w maju na konferencji I/O.

Kolejnym krokiem naprzód dla rozwoju systemu Google Chrome OS jest "stabilna" wersja oprogramowania, która została już wydana.

Google zawsze chętnie podkreślało, że Chrome OS będzie ściśle zintegrowany z dowolnym sprzętem, na którym zostanie uruchomiony. Z ostatnich informacji wynika, że firma jest w zasadzie ...

czytaj całość » 1 komentarzy »

Internet

Bill Gates nie rozumie GMaila

19.04.2011 11:56

obrazek

Do Gatesa nie przemawiają duże skrzynki pocztowe. GMail jest jedną z najlepszych darmowych skrzynek pocztowych. Usługa, która początkowo była traktowana jako żart primaaprilisowy (jej premiera nastąpiła 1 kwietnia 2004) z początkowego rozmiaru 1 GB na osobę urosła już do 7,5GB dla każdego.Większość użytkowników pokochała GMaila za obietnicę ogromnej przestrzeni do wykorzystania i końca ery kasowania maili. ...

czytaj całość » 1 komentarzy »

Internet

Sophos wzywa Facebooka do poprawy bezpieczeństwa

20.04.2011 12:16

obrazek

Blog Sophos Naked Security napisał otwarty list do Facebooka, wzywając giganta do rozwiązania trzech problemów bezpieczeństwa.

 

Sophos apeluje do portalu społecznościowego o stworzenie bezpieczniejszego środowiska dla swoich przeszło 500 milionów użytkowników i tym samym pokazanie zaangażowania w poprawę prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.

 

W swoim otwartym liście Sophos proponuje następujący trzypunktowy ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

TP chce inwestować w światłowody

21.04.2011 11:23

obrazek

Urząd Komunikacji Elektronicznej UKE) planuje podpisać z Telekomunikacją Polską (TP) porozumowanie, które spowoduje przyspieszenie budowy szybkich łączy światłowodowych.

UKE chce, aby TP zainwestowała w budowę trzech milionów nowych łączy światłowodowych. W zamian za to nie będzie musiała udostępniać łączy swoim konkurentom w wybranych miastach. ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Orange ma już 14,420 mln użytkowników

21.04.2011 11:25

obrazek

Sieć Orange umacnia pozycję lidera polskiego rynku telefonii mobilnej. Pierwszy kwartał zakończył się dla Orange z bazą abonencką na poziomie 14,420 mln użytkowników.

Grupa TP opublikowała raport za pierwszy kwartał. Wynika z niego, że Orange na koniec marca miał 14,420 mln użytkowników. Jest to wzrost o 88 tys. nowych klientów w ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Coraz więcej seniorów w internecie

21.04.2011 11:26

obrazek

Z badań NetTrack wynika, że w internecie jest coraz więcej 60-latków lub osób jeszcze starszych. Seniorzy ciągle jednak stanowią niewielki odsetek wszystkich internautów.

Firma NetTrack przeprowadziła przez firmę MillwardBrown SMG/KRC badania trwające od grudnia 2010 do lutego 2011. Wynika z nich, że z internetu w Polsce korzysta 54,2 proc. całej populacji, z czego 50 proc. to mężczyźni, a drugie tyle - kobiety.

Wśród ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

307 mln zł dotacji na e-biznes dla startupów

21.04.2011 11:27

obrazek

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła ostatni w tym roku nabór projektów w ramach Działania 8.1. Kwota 307 mln zł trafi na startupy polskich przedsiębiorców.

Dofinansowanie przewidziano w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów opartych na świadczeniu e-usług. Projekty te muszą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych, które będzie można oferować w formie e-usług.
czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Nowy szef Naszej Klasy

21.04.2011 04:30

obrazek

Został nim Dominik Czarnota, który z zespołem związany jest od trzech lat. Zastąpi on na stanowisku szefa Arkadiusza Pernala, który zakończył swoją przygodę z serwisem.

Arkadiusz Pernal został prezesem w październiku 2008 roku. Z Naszą Klasą związany był od samego początku, jako jeden ze współzałożycieli. Jakie są powody rezygnacji? Jak twierdzi Arkadiusz, spełnił on stawiane sobie cele, czyli uzupełnienie struktur firmy i ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Facebook Studio - pomysły dla reklamodawców

21.04.2011 05:35

obrazek

Nowa witryna ma umożliwić przedstawicielom branży reklamowej pochwalenie się swoimi osiągnięciami na platformie Facebook, a także być źródłem nowych pomysłów.

Planujecie kampanię reklamową za pomoca strony fanowskiej na Facebooku, ale nie wiecie jak przelać swoje pomysły na realny projekt. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Groupon wchodzi na giełdę

22.04.2011 02:45

obrazek

Debiut giełdowy Groupona będą prawdopodobnie nadzorowały banki Goldman Sachs i Morgan Stanley. Przewidywana wartość oferty publicznej może sięgnąć nawet 20 miliardów dolarów.


O dynamicznym rozwoju Groupona i coraz większej popularności polskiego oddziału firmy pisaliśmy niedawno na łamach techbyte.pl. Jednak i taka firma potrzebuje ...

czytaj całość » 1 komentarzy »