Internet

Facebook: nowy przycisk obok "Lubię to"

26.04.2011 12:14

obrazek

Facebook wprowadził nowy sposób na dzielenie się treściami z określoną liczbą znajomych. Serwis nieustannie szuka nowych rozwiązań na dzielenie się różnymi materiałami, aby zwiększać ruch i generować większe zyski z reklam.

Przycisk "Send" jest podobny do przycisku "Like" (Lubię to), który pozwala użytkownikom dzielić się treściami ze stron WWW ze swoimi znajomymi. W przypadku przycisku "Send" mamy ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Już rok z Lubię to!

26.04.2011 12:22

obrazek

Serwis Facebook rok temu wprowadził funkcję rekomendowania witryn, usług i profili użytkowników za pomocą przycisku Lubię to! (Like!).


Facebook jest tak powszechnym zjawiskiem, że dla wielu osób istnieje od zawsze. Jednak usługa Lubie to! obecna jest dopiero od roku. Wprowadzono ją w życie w kwietniu 2010 roku podczas konferencji F8.


Przycisk ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Hollywood na YouTube - nowa usługa VoD

26.04.2011 12:44

obrazek

W najbliższym czasie na YouTube wystartuje nowa usługa "wideo na żądanie". Usługa będzie płatna a użytkownicy będą mogli oglądać hollywoodzkie produkcje.

YouTube wprowadzając nową usługę będzie stanowić silną konkurencję dla iTunes firmy Apple, najbardziej zaawansowanego w USA odtwarzacza do oglądania płatnych filmów strumieniowanych.


czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Internet 2 Mbps i wolniejszy wciąż normą

26.04.2011 04:14

obrazek

Dostępność Internetu szerokopasmowego w Polsce stale rośnie, jednak nadal synonimem szerokopasmowego łącza jest przepustowość poniżej 2 Mbps - wartości, która stanowi w wielu przypadkach przepustkę do świata treści HD.


Rok 2010 zakończyliśmy z liczbą 9,6 miliona łączy szerokopasmowych, wśród których aż 3,5 miliona to łącza zestawiane za pomocą modemów 2G/3G. Powyższą liczbę warto zestawić z liczbą internautów w ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

MySpace jest na sprzedaż

27.04.2011 06:20

obrazek

News Corp. właściciel niegdyś bardzo popularnego serwisu MySpace.com chce sprzedać go za minimum 100 milionów dolarów. Sześć lat temu firma zakupiła ten portal za 580 milionów.


Niedawno opisywaliśmy poważne problemy MySpace.com, czego efektem jest bardzo duży odpływ użytkowników z tej platformy a zarazem zmniejszenie atrakcyjności dla ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

UE chce wirtualnych granic w sieci

29.04.2011 06:43

obrazek

Rosnące zagrożenie ze strony cyberprzestępców niepokoi Unię Europejską. Dlatego też pojawiła się idea stworzenia cybergranic w internecie, które pozwolą kontrolować napływ informacji spoza Unii.


Coraz więcej instytucji życia publicznego staje się zależne od komputerów i działającego na nich oprogramowania. Odpowiednio przygotowany atak sieciowy może być bardzo poważny w skutkach, tak samo jak kataklizmy naturalne. Nic więc dziwnego, że ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Delicious kupione przez założycieli Youtube

29.04.2011 11:48

obrazek

Czy znana społecznościowa platforma do katalogowania on-line zakładek do ulubionych witryn wróci do dawnej świetności? Na to pytanie mogą odpowiedzieć twórcy YouTube.


Chad Hurley i Steve Chen znani są z tego, że zakładali portal YouTube, a potem w angielskim stylu wycofali się ze współpracy. Nastąpiło w 2006 roku jeszcze przed przejęciem firmy przez Google. Niewątpliwie mają oni nosa do ciekawych pomysłów i zakup Delicious, ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Facebook rusza na zakupy grupowe

29.04.2011 12:08

obrazek

Facebook rozpoczął w kilku amerykańskich miastach testy usługi zakupów grupowych. Nowość nazywa się "Deals on Facebook".

Usługa pozwala na korzytanie z promocyjnych ofert lokali w danej okolicy. To rozszerzenie systemu Check-in-Deals, który nagradzał aktywnych użytkowników usługi Facebook Places.
 

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Nasza Klasa spada w rankingu - zyskuje WP

29.04.2011 12:26

obrazek

Zła passa Naszej Klasy trwa nadal. Spadek NK.pl w notowaniach Megapanelu PBI/Gemius wykorzystuje Facebook, a także polskie witryny, z których najlepiej wypada obecnie grupa Onet.pl oraz Wirtualna Polska.


Ostatnie zmiany na stanowisku szefa NK.pl zapewne odzwierciedlają konieczność zmian w strategii rozwojowej serwisu, który po okresie wzrostu pod koniec 2010 roku, w ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

200 milionów kont na Twitterze

02.05.2011 07:14

obrazek

Katie Santon, odpowiedzialna za międzynarodową strategię Twittera, poinformowała oficjalnie, że liczba użytkowników tej platformy mikroblogowej przekroczyła 200 milionów.


Ciekawą informacją jest także ta, że 70% ruchu generowanego za pomocą Twittera pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych. To duży sukces platformy, która początkowo odnosiła sukcesy głównie w USA. Rozwojowi Twittera sprzyja zapewne wprowadzanie wersji ...

czytaj całość » 0 komentarzy »