Internet

Google testuje nową stronę wyszukiwania

11.05.2011 01:56

obrazek

Rozpoczęto testy nowej, zoptymalizowanej pod kątem jak najlepszego odbioru treści, witryny z wynikami wyszukiwania Google.


Po rewolucyjnej jak na Google zmianie silnika wyświetlania wyników wyszukiwania grafik, który obecnie pokazuje miniatury obrazków w jednym ciągu na stronie, przyszła pora na modyfikację strony z wynikami wyszukiwania w sieci. Zmiany jakie można dostrzec są w zasadzie kosmetyczne, ale z punktu widzenia optymalizacji ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Internauci nie chcą płacić za gazety on-line

11.05.2011 02:18

obrazek

Dla serwisów, które utrzymują się nie tylko z reklam, ale chcą zarabiać na publikacji płatnych treści, nie jest to dobra wiadomość. Zwłaszcza, że nacisk na płatności on-line ze strony wydawców raczej rośnie niż maleje.


Choć wyniki analiz rynkowych Adweek i Harris Poll, przeprowadzonych w marcu tego roku, dotyczą rynku amerykańskiego, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że i w Polsce internautami kierują ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Google rozszerza ofertę usług VoD

11.05.2011 06:06

obrazek

Oferta filmowej wypożyczalni YouTube wzbogaciła się o 3000 nowych tytułów prosto z Hollywood. Google dodał jednocześnie możliwość wypożyczania filmów prosto z Android Market.


Usługi wideo na życzenie (VoD) czy strumieniowania wideo stają się coraz popularniejsze wśród internautów, ale i miłośników kina. Jak wspominaliśmy liczba smartfonów jak i telewizorów z dostępem do Internetu w najbliższych latach ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

e-biznes wytwarza w Polsce 2,7% PKB

12.05.2011 06:50

obrazek

Wartość polskiej gospodarki internetowej w 2009 roku sięgnęła kwoty prawie 36 miliardów złotych co stanowi 2,7% produktu krajowego brutto. Dzięki stałemu wzrostowi na poziomie 14% rocznie, w 2015 roku e-biznes wypracuje 4,1% PKB.


Biznes internetowy to obecnie siła napędowa polskiej gospodarki, o czym świadczy dwukrotnie większa dynamika jego rozwoju w porównaniu z innymi sektorami gospodarki. Warto jednak pamiętać, że 2,7% PKB to nadal ponad ...

czytaj całość » 1 komentarzy »

Internet

Polacy konkurują z Grouponem

12.05.2011 01:57

obrazek

Choć serwis z Groupon jest niekwestionowanym liderem polskiego rynku zakupów grupowych, nie brakuje mu konkurencji ze strony polskich firm. Najnowszym przedsięwzięciem w tym sektorze biznesowym jest HappyDay.pl.

Jedną z pierwszych prób zachęcenia Polaków do grupowych zakupów przez internet, i związanych z tym oszczędności, był CityDeal.pl. Serwis ten już miesiąc po starcie został przejęty przez Groupon i obecnie istnieje jako ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Diagnosta internetowy przed wizytą u lekarza

11.05.2011 09:21

obrazek

Startuje narzędzie internetowe Wirtualny Diagnosta, które pozwala na kompleksowe przygotowanie się do wizyty u lekarza.

Na podstawie zadeklarowanych objawów system określa możliwe schorzenia, kierując od razu do tematycznych artykułów przygotowanych przez lekarzy. Całość została opracowana przez portal Zdronet.pl.

Aby móc skorzystać z Wirtualnego Diagnosty użytkownik potrzebuje jedynie dostępu do internetu i dowolnej ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Rośnie popularność telepracy

13.05.2011 03:49

obrazek

Zdalna praca z wykorzystaniem Internetu jako medium do komunikacji z pracodawcą, staje się coraz popularniejszą formą zatrudnienia. Przez 78% internautów jest postrzegana także jako ratunek przed bezrobociem.


Własne biurko i etat to dzisiaj luksus na który nie każdy może sobie pozwolić. Przedsiębiorcy starają się maksymalnie oszczędzać, a pierwszymi, którzy ponoszą konsekwencje reorganizacji w firmie są szeregowi pracownicy.


czytaj całość » 1 komentarzy »

Internet

Jak Osama nie dał się szpiegować w sieci

16.05.2011 01:01

obrazek

Pozostawiamy cały aspekt polityczny schwytania Osamy bin Ladena i przyglądamy się jak najbardziej poszukiwany terrorysta komunikował się ze światem i nigdy nie został namierzony przez USA.

 


O tym że śledzą nas wszyscy mówi się ciągle. Julian Assange oskarża Marka Zuckerberga i Facebook o to, że sprzedaje informacje, które zdobył od swoich użytkowników. Facebook oskarża ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

Opóźnienia w budowie łącz internetowych

16.05.2011 06:22

obrazek

Działanie 8.4 projektu innowacyjna gospodarka wiąże się z projektami, które polegaja na poprawie dostępu do Internetu w miejscach gdzie wyjątkowo dotkliwy jest problem ostatniej mili. Niestety inwestorzy mają problemy z pozyskaniem pieniędzy.


Mimo przyznanych dotacji na wdrażanie projektów, Władza Wdrażająca ...

czytaj całość » 0 komentarzy »

Internet

GG boi się tylko Facebooka

16.05.2011 07:42

obrazek

W chwili obecnej jedynym znaczącym konkurentem dla GG w Polsce, według Tomasza Jażdżyńskiego, jest Facebook. I z nim firma chce konkurować za pomocą nowej wersji platformy. Zdementowane zostały także pogłoski o wejściu na rynek zakupów grupowych.


W rozmowie z portalem wirtualnemedia, prezes GG Network zdradził kilka szczegółów na ...

czytaj całość » 0 komentarzy »