Nie przeceniajmy start-upów zanim wystartują

2011-07-22

Taka nauka płynie, według doniesień serwisu techcrunch, z doświadczeń firmy Color. Złożyła ona ofertę sprzedaży jeszcze zanim projekt na dobre wystartował. Firma otrzymała na początku roku ofertę od Google w wysokości 200 milionów dolarów, ale jej nie zaakceptowała.


I jak pokazał czas, był to bardzo poważny błąd. Zaangażowanie pracowników od tego momentu mocno spadło, a wdrożenie oprogramowania Color okazało się fiaskiem. Klienci narzekali bowiem na niezbyt intuicyjny interfejs użytkownika, a także brak wsparcia ze stron dewelopera aplikacji.


Firma zadłużyła się na 41 milionów dolarów korzystając z renomy jaką uzyskała dzięki ofercie Google. Niestety nie przyniosło to korzyści. Z firmy, po kilku miesiącach, odszedł jej założyciel Peter Pham oraz menedżer produktu DJ Patil.
 


Dla przypomnienia aplikacja Color przeznaczona jest na urządzenia z systemem iOS. Wykorzystuje ona mechanizmy społecznościowe i pozwala na udostępnianie w sieci wykonanych przez nas zdjęć oraz przeglądanie tych, które zrobiły osoby znajdujące się właśnie w naszym otoczeniu.


Źródło:
techcrunch

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii