Biznesowy tablet Cisco Cius w Polsce

2011-08-26

Już 7 września na konferencji organizowanej przez firmę Cisco zadebiutuje w Polsce biznesowy tablet Cius. To jedno z najlżejszych tego typu urządzeń na świecie, ważace jedynie 0,52 kilograma, które wyposażone jest w liczne funkcje przydatne w biznesie. Tablet współpracuje również z innymi produktami Cisco przeznaczonymi dla pracowników firm.
 

Parametry Cisco Cius nie wydają się zbytnio wyśrubowane. Mamy tu 7-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 800 x 600 pikseli, zintegrowana kamerę HD (filmy 720p 30 klatek/s, zdjęcia 5 Mpix) oraz dwa mikrofony z redukcją szumów. Zdalną łączność zapewnia interfejs Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth oraz wsparcie dla sieci 3G, a także 4G (w przyszłości). Sercem tabletu jest niskonapięciowy procesor Intel Atom Z650 (1,6 GHz) wspierany przez 32 GB pamięci RAM.
 

Akumulator urządzenia można wymienić, jego pełne naładowanie umożliwia pracę przez osiem godzin.
 


Specyficznym elementem zestawu jest stacja dokująca, która oprócz udostępnienia złącza DisplayPort oraz USB, pełni funkcję pełnoprawnego aparatu telefonicznego.


Systemem operacyjnym jest Android, lecz w przypadku Cisco Cius, został on dostosowany pod kątem potrzeb bezpiecznej komunikacji. Tablet ma ułatwiać wizualną, ale i tekstową, łączność pomiędzy pracownikami w firmach, także wielostronne telekonferencje. Cius umożliwia natychmiastowy dostęp do poczty elektronicznej, a także spełnia rolę terminala do tworzenia i zarządzania treściami na komputerach firmowych.Podczas polskiej premiery tabletu pokazana zostanie także jego współpraca z aplikacjami do obsługi spotkań Cisco WebEx, oprogramowaniem społecznościowym Cisco Quad, komunikatorem Cisco Jabber oraz systemem telełączności Cisco TelePresence. Dla tabletu dostępny jest także pakiet aplikacji biznesowych Cisco AppHQ.


Sugerowana cena tabletu na rynku amerykańskim to niecałe 750 dolarów. To znacznie więcej niż w przypadku iPada, ale nawet sam producent twierdzi, że Cisco to urządzenie wyjątkowe co ma uzasadniać cenę.


Źródło: Cisco
 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii