Startup w technologiach dostępowych

2011-08-26

Do grupy Deutsche Telekom dołącza nowa spółka FTTH GmBH, która jak sama nazwa wskazuje będzie zajmować się rozwojem optycznej infrastruktury dostępowej w miejsce obecnego VDSL. Działalność firmy ograniczy się do terenu Niemiec. Być może podobny projekt miałby szanse na powodzenie także w Polsce.
 

Jak wiadomo startupy charakteryzuje specyficzna hierarchia w ramach firmy, a w zasadzie jej brak oraz angażowanie się w ryzykowne projekty. Takie podejście do biznesu ma także gwarantować szybki wzrost, znacznie powyżej średnich wskaźników dla nowo zakładanych firm. W pierwszym okresie w FTTH GmBH zatrudnienie ma znaleźć kilkaset młodych osób. Czy takie podejście sprawdzi się i przyniesie wymierne efekty dowiemy się prawdopodobnie za dwa lata, kiedy to skończą się pierwsze kontrakty.
 

Deutsche Telekom
 

Z pomocą startupu Deutsche Telekom planuje zainwestować do 2013 roku 1,5 miliarda euro w technologie światłowodowe w kilku największych miastach. W skali całego kraju konieczne byłyby inwestycje na poziomie 40 miliardów euro. Obecnie na terenie Niemiec jest ponad 600 tysięcy linii dostępowych typu FTTH.
 

Niemieccy internauci wbrew pozorom, podobnie jak Polacy, borykają się z problemem zbyt wysokich opłat za dostęp do internetu, a także rzeczywistością, która weryfikuje reklamowane prędkości dostępowe do poziomu znacznie niższego.
 

Źródło: Golem.de

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii