HackFest szansą na 200 tys. Euro dofinansowania

2011-09-16

W dniach od 30 września do 2 października w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbędzie się maraton programistyczny skierowany do web deweloperów. Zwycięska aplikacja, która powstanie w czasie trwania konkursu ma szanse uzyskać dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy Euro.


HackFest 2011Oznacza to, że w ciągu 48 godzin będzie można zyskać solidny zastrzyk finansowy na rozwój własnego startupu. Konkurs organizowany jest przez Fundację Polak 2.0 przy wsparciu Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.


Zespoły web deweloperów będą mogły liczyć do 3 osób. Aby urozmaicić, a jednocześnie utrudnić rozgrywkę, tematyka projektów będzie podana tuż przed rozpoczęciem zawodów. Pozwoli to wyrównać szanse i uniknąć sytuacji, w których prezentowane będą projekty już wcześniej opracowywane.


Pierwszy raz maraton programistyczny HackFest odbył się w 2008 roku i trwał 24 godziny. Tegoroczny jest już drugą edycją konkursu. W trakcie maratonu odbędą się wykłady, które będą prowadzone przez fachowców rynku IT. Wystąpią między innymi Tomasz Kopacz (Senior Architect Evangelist, Microsoft Polska), Łukasz Langa (Senior Systems Architecture Engineer, Grupa Allegro), Wojtek Kuśmierek (specjalista ds. usability), Damian Wielgosik (bloger, ewangelista JavaScript) oraz Marcin Stecki (Senior Developer, Netguru). Goście maratonu będą mogli więc nie tylko dopingować walczącym zespołom, ale także poszerzyć swoją wiedzę o rynku IT.
 

Źródło: HackFest
 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii