iPad zamiast karty dań w restauracji

2010-06-22

Jedna z australijskich restauracji zrezygnowała z papierowych kart menu. Zamiast nich oferuje klientom iPady, na których uruchomione są odpowiednie aplikacje.

Czy elektronika w końcu zastąpi papier? Na razie to wątpliwe, choć jedna z restauracji postanowiła, że będzie się wyróżniać na tle konkurencji. Lista dostępnych win i dań oferowana jest w formie cyfrowej, a jej przeglądanie możliwe jest za pomocą iPada. Specjalna aplikacja oferuje niezbędne informacje i atrakcyjny wygląd wizualny. Klient może sprawdzić np. jakie składniki występują w ulubionej potrawie, czy też poznać szczegóły związane z winami.

- Głód wiedzy konsumentów jest w tych czasach ogromny - mówi Chris Lucas, właściciel restauracji, który zdecydował się zastąpić zwyczajne karty dań tabletami Apple. - Jesteśmy w stanie dostarczyć klientowi danych związanych z potrawami i winami - zwłaszcza starszymi rocznikami. Ci, którzy chcą znać tylko podstawy, otrzymują podstawy, natomiast osoby bardziej wymagające mogą uzyskać dostęp do obszerniejszych informacji - dodaje Lucas. Restauracja chce oferować możliwie najlepszą obsługę, dlatego zdecydowała się na wspomniany krok.

Lucas wyjaśniał, że aplikacja w wersji podstawowej oferuje tylko nazwy i ceny win. Natomiast wystarczy wskazać odpowiednią funkcję, by uzyskać dostęp do informacji na temat marki, przepisów uwzględniających dane wino, czy nawet zobaczyć odsyłacze do witryn internetowych producentów i winnic.

Właściciel restauracji jednocześnie zapewnia, że nie ma zamiaru rezygnować z kelnerów. - Nie chcemy, aby klient składał zamówienie przez iPada. W dobrej restauracji niezbędna jest dobra obsługa świadczona przez kelnerów i odgrywają oni ważną rolę - tłumaczy Lucas.

Zaprojektowanie aplikacji na potrzeby australijskiej restauracji trwało 5 miesięcy, a efekt końcowy wart jest 40 000 dol. Obecnie restauracja wykorzystuje już cztery iPady, natomiast jedenaście jest już w drodze. Lucas wyjawił też, że zachowa kilka papierowych kart menu dla klientów starej szkoły, którzy nie chcą korzystać z elektronicznego tabletu.

 

Polecamy artykuły:
TOP-10: Nawigacje GPS

100 porad i sztuczek do

Windows 7 - część 2

Jak skutecznie wyciszyć

komputer stacjonarny

 

Źródło: Inf. własna

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii