File Medic Antivirus 2012: polski antywirus wchodzi w fazę beta testów

2012-04-23

Udostępniono wersję beta aplikacji FileMedic Antivirus, której powstawanie nadzoruje Mateusz Sell syn twórcy programu mks_vir. Podczas tworzenia aplikacji zespół programistów wykorzystał doświadczenie nabyte podczas tworzenia legendarnego polskiego narzędzia zabezpieczającego.
 

Wersję testową można pobrać ze strony www.filemedic.com. Tam też znajdziemy wszelkie informacje na temat aplikacji i planowanych wersji oraz systemu licencyjnego. Twórcy aplikacji liczą, że osoby, które zdecydują się przetestować program podzielą się spostrzeżeniami.
 

File Medic Antivirus
 

Program FileMedic został stworzony przez międzynarodowy zespół specjalistów, którzy doświadczenie zdobywali m.in. podczas prac nad legendarnym już programem mks_vir. Wykorzystuje on najnowsze technologie informatyczne i kryptograficzne. W skład pakietu FileMedic Antivirus 2012 wchodzi skaner antywirusowy, przeszukujący zawartość komputera w celu wykrywania zagrożeń, monitor antywirusowy, sprawdzający, czy pliki otwierane przez system nie są zainfekowane, oraz kwarantanna. Dodatkowo, program gwarantuje ochronę serwerów przed złośliwym oprogramowaniem.
 

FileMedic odcina się także od niechlubnej przeszłości związanej ze sporami pomiędzy ArcaVir i MKS. Firma, którą założył Mateusz Sell i Piotr Nowak, który jest właścicielem nazwa.pl - jednego z największych serwisów hostingowych w Polsce, to całkowicie nowy rozdział w historii.
 

Źródło: Core PR
 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

winyl 2012-05-22, 19:55

Jeżeli aplikacja będzie działać równie lekko jak MKS (który notabene był całkiem fajną alternatywą innych, droższych rozwiązań) to zapowiada się kolejny dobry, polski antywirus.

Danko 2012-10-30, 19:18

słyszałem o nim wiele dobrego, więc go pobrałem i według mnie jest dobrze :)

Alphaville 2012-11-03, 14:24

Przeszedł beta teraz czas już na konkrety. Beta była fatalna, obecnie wprowadzono poprawki i jest porównywalny z AVG, więc nieźle. Do tego cały czas są aktualizacje bazy wir, co może być nieco wkurzające ale przydatne ponieważ zaczyna wychwytywać najnowsze wirusy.

sunset 2012-12-02, 21:32

Czekam tylko na kolejną wersję i aktywuję swoją licencję ;) Na razie i tak cieszy mnie skok od ostatniej aktualizacji, ale to nadal nie to...

Aktualności według kategorii