Samsung chce uczynić Androida przyjaźniejszym dla biznesu

2012-06-25

Największy na świecie producent smartfonów nadal jest kojarzony przede wszystkim z masową produkcją na rynek konsumencki. Samsung chce uczynić swoje, bądź co bądź, zaawansowane produkty bardziej atrakcyjnymi dla odbiorców biznesowych wprowadzając zaostrzone standardy bezpieczeństwa.
 

Nie oznacza to, że powstanie nowa linia produktów. Już te, które znajdują się w rękach właścicieli otrzymają funkcje przydatne w komunikacji biznesowej. Badania Samsunga wskazują, że zainteresowanymi może to być nawet od 36 do 80% użytkowników, którzy wykorzystują prywatne smartfony w pełni lub częściowo do czynności zawodowych (dane dla rynku amerykańskiego).
 

Samsung Galaxy S III


Jednym z pierwszych urządzeń, które otrzyma certyfikat SAFE (Samsung Approved For Enterprise) będzie smartfon Galaxy S III. Zgodność z takim certyfikatem oznacza wprowadzenie do urządzenia szyfrowania danych zgodnie z technologia AES 256-bit, wsparcie dla Microsoft Exchange Active Sync, a także dla oprogramowania i usług VPN i zdalnego zarządzania zawartością smartfonu. Zestawienie funkcjonalności SAFE, które obejmują łącznie 338 zasad, zebrano na poniższej ilustracji.
 

Samsung SAFE funkcjonalność


Działania Samsunga mają za zadanie uatrakcyjnienie Androida jako platformy dla zastosowań biznesowych. System ten traci bowiem dobrą opinie, w miarę jak pojawia się coraz więcej zagrożeń związanych z bezpieczeństwem. Działania koreańskiego koncernu mogą mieć także związek z wprowadzeniem rozbudowanych narzędzi biznesowych w nowej wersji Windows Phone 8. Obecnie platforma Microsoftu nie jest dla Samsunga taką konkurencja jak produkty z iOS, ale po oficjalnym wprowadzeniu na rynek smartfonów z systemem Windows Phone 8, sytuacja może ulec sporym zmianom.
 

Źródło: Electronista
 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii