Mieszkańcy Europy nie sympatyzują z bankowością mobilną

2013-12-05

Kaspersky Lab bankowość mobilna

 

Urządzenia mobilne cieszą się coraz większą popularnością i nie jest tajemnicą, że systematycznie oferują one nowe funkcje. Okazuje się jednak, że nie wszyscy użytkownicy przekonani są do wykonywania przy pomocy smartfona czy tabletu działań związanych z operowaniem środkami finansowymi.

 

Kaspersky Lab oraz B2B International przeprowadziły badanie Kaspersky Consumer Security Risks. Wnioski z niego wypływające pokazują, że niemal jedna trzecia Europejczyków nie czuje się bezpiecznie podczas dokonywania płatności elektronicznych na swoich smartfonach lub tabletach.

 

Badanie pokazało, że 33% ankietowanych nigdy nie zdecyduje się na wykorzystanie swojego urządzenia mobilnego do przeprowadzenia jakichkolwiek transakcji online, takich jak chociażby dokonanie płatności za towary zakupione w sklepie internetowym.

 

31% badanych decyduje się na taki krok, ale jak przyznało, nie czuje się z tym komfortowo. Jedynie 23% użytkowników smartfonów i 45% właścicieli tabletów nie obawia się dokonywania operacji finansowych przy pomocy swoich gadżetów.

 

Naturalnie najwięcej szkodliwego oprogramowania tworzone jest z myślą o systemie Androida, o czym zresztą nie tak dawno pisaliśmy. Co ciekawe, 11% badanych przez Kaspersky Lab przyznało, że z powodu zagrożeń nie będzie korzystało z platformy Google.

 

Kaspersky Lab przypomina jednocześnie, że również smartfony i tablety mogą być chronione przez technologie wykrywania szkodliwego oprogramowania. Jak widać nie wszyscy mają jednak jeszcze do tego typu rozwiązań zaufanie.

 

Źródło: Kaspersky Lab, benchmark.pl

 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii