Samsung szykuje smartfona z procesorem Intel Atom Moorefield

2014-06-22

Samsung smartfon Intel Atom Moorefield

 

Nowe smartfony Samsunga prezentowane są niezwykle regularnie, ale w opinii wielu osób nie różnią się one za wiele ani wyglądem, ani nawet specyfikacją. W tej drugiej kwestii może się coś wkrótce zmienić.

 

Naturalnie modele koreańskiego producenta z różnych segmentów cenowych nie są identyczne, ale w wielu elementach ich specyfikacji zauważyć można pewne prawidłowości. Zmiany szykują się w związku z montowanymi w urządzeniach procesorami. Obecnie są to układy Exynos bądź Qualcomm Snapdragon, ale w najbliższej przyszłości dołączyć ma do nich kolejna propozycja.

 

Wedle informacji, do których dotrało DDaily, Samsung jest już w trakcie prac nad smartfonem z procesorem Intel Atom Moorefield. Dokładnie chodzić ma tutaj o 64- bitowy model Intel Atom Z3500. Co ciekawe, normalnie jego rdzenie taktowane są zegarem 2,3 GHz, ale Samsung zdecydować miał się na obniżenie taktowania do 1,7 GHz. Mimo tego urządzenie oferować ma zadowalającą wydajność, a jednocześnie nie pojawią się problemy ze zbyt wysoką temperaturą.

 

Równie interesującą informacją jest to, że Intel zdecydował się na sporą obniżkę cen swoich układów (do 7 dolarów) dzięki czemu udało się nawiązać współpracę z Koreańczykami.

 

Czekamy na kolejne informacje. Na tę chwilę nie wiadomo, co jeszcze będzie miał do zaoferowania wspomniany smartfon.

 

Źródło: benchmark.pl

 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii