Telewizory 4K OLED Panasonica z panelami LG

2014-06-19

Panasonic

 

Po tym jak Panasonic zakończył produkcję telewizorów plazmowych, wielu wciąż się zastanawia w jakim kierunku pójdzie. Jeśliby wierzyć doniesieniom redakcji Bloomberg, japońska firma prowadzi obecnie rozmowy z LG Display, które to z kolei miałoby wkrótce rozpocząć dostarczanie swoich dużych paneli 4K OLED TV Panasonicowi właśnie.

 

Jeśli ten scenariusz doszedłby do skutku, sektor OLED TV mógłby na tym sporo zyskać. Firmy Samsung i Sony robią na razie bardzo wolne kroki w kierunku rozwoju tej technologii, a jedynym producentem, którego tegoroczna strategia w dużej mierze oparta jest o OLEDy jest właśnie LG.

 

Dlaczego firma LG miałaby wspomóc technologicznie swojego – jakby nie patrzeć – konkurenta? Do tej pory Koreańczycy udostępniali wprawdzie swoje panele, ale robili to wyłącznie dla mniejszych chińskich producentów. Cóż, odpowiadając pytaniem na pytanie – lepiej jest mieć większość udziałów na rozwijającym się rynku czy być jedynym graczem w martwym sektorze?

 

Choć telewizory OLED mogą pochwalić się znacznie wyższą jakością obrazu z głęboką czernią, żywszymi kolorami i szerszymi kątami widzenia na czele, to jednak konsumenci są odstraszani przez bardzo wysokie ceny. Swoje plany rozwiązania tego problemu przedstawiła niedawno firma Samsung, która wciąż korzysta z mało wydajnej technologii RGB OLED.

 

Tymczasem LG postawiło na autorską technologię produkcyjną white-OLED, która sprawiła, że jej telewizory są znacznie tańsze od konkurencji. Wciąż jednak ceny są zdecydowanie (nawet trzykrotnie) wyższe niż ma to miejsce w przypadku standardowym wyświetlaczy LED LCD.

 

Pod koniec ubiegłego roku firma Panasonic postanowiła zakończyć współpracę z Sony w sektorze OLED TV. Czy oferta LG okaże się bardziej kusząca?

 

Źródło: benchmark.pl

 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii