Dbanie o zdrowie ze smartfonem

2014-06-11

Samsung urządzenia mobilne pomagają w dbaniu o kondycję

 

Chociaż możemy zauważyć ostatnio zwiększającą się modę na aktywność fizyczną, to tak naprawdę nadal wiele osób jest z nią na bakier. Ciekawe badania w tym kontekście przeprowadził ostatnio Samsung.

 

Dokładniej rzecz ujmując, to badanie wykonane zostało przez Kandace International, a koreański producent był ich zleceniodawcą. 920 respondentów z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec zapytanych zostało o to, jak dbają o swoje zdrowie i jakie działania w tym kierunku podejmują.

 

Wprawdzie aż 60% badanych Europejczyków potwierdziło, iż stara się dbać o zdrowie, ale już tylko co dziesiąty (12%) ćwiczy trzy do pięciu razy tygodniowo (częstotliwość zalecana przez ekspertów). 39% badanych uprawia sport tylko raz w miesiącu, natomiast 40% Europejczyków dba o siebie nieco lepiej i uprawia sport wciąż niewystarczająco, jednak częściej niż raz w tygodniu.

 

"W kontekście dobrego samopoczucia, sen jest dla Europejczyków równie istotną kwestią. 81% respondentów uważa, że sen ma wpływ na to, jak funkcjonujemy w ciągu dnia, a około dwie trzecie ankietowanych (63%) chciałoby zadbać o lepszą jakość snu, aby poprawić swoje samopoczucie. Coraz więcej osób chce dbać o dobrą kondycję i ma świadomość, że dzięki temu poprawi też swoje samopoczucie. Wiedzą też, ze ćwiczenia fizyczne i dobry sen idą ze sobą w parze. Niestety początkowy entuzjazm towarzyszący rozpoczynaniu ćwiczeń może szybko zgasnąć z różnych powodów. Samsung próbuje tworzyć produkty ułatwiające dbanie o dobrą kondycję, takie jak GALAXY S5." – Luke Mansfield, Dyrektor ds. Innowacji w Europie w firmie Samsung

 

Jednocześnie zwiększa się zainteresowanie konsumentów urządzeniami, które pomagają w dbaniu o kondycję. 27% badanych używa urządzeń do pomiaru wyników i zapisywania danych oraz poczynionych postępów. Niestety ponad połowa z nich (54%) twierdzi, że urządzenia i aplikacje, których używają lub używali w przeszłości okazały się dla nich rozczarowaniem.

 

Być może zmieni się to dzięki ostatnim nowościom koreańskiego producenta, które bardzo duży nacisk kładą właśnie na monitorowanie aktywności fizycznej. Galaxy S5 wyposażony został przecież w czujnik monitorowania rytmu serca, ulepszoną aplikację S Health 3.0 i kilka innych aplikacji do zarządzania programem ćwiczeń czy diety.

 

Galaxy S5 smartfon aktywność

 

Motywować do aktywności mają również Gear 2 i Gear Fit, a nie jest też tajemnicą, iż podobne produkty oferują, bądź wkrótce oferować będą inni producenci.

 

Czyżby to zatem mobilne gadżety miały sprawić, iż zaczniemy bardziej dbać o swoje zdrowie?

 

źródło: benchmark.pl

 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii