Samochody Hyundai same zwolnią przed fotoradarami

2014-06-30

Hyundai Genesis

 

Samochody od dłuższego już czasu wykorzystują nawigację GPS, aby ostrzegać kierowców przed zbliżającymi się fotoradarami. Firma Hyundai, wraz ze swoim nowym modelem Genesis, zamierza jednak pójść o krok dalej i rzeczywiście umożliwić prowadzącym ich unikać. 

 

Podobnie jak inne nowe samochody, Hyundai Genesis wykorzysta odpowiednie narzędzie bazujące na GPS, aby wykryć fakt zbliżania się do fotoradaru. Pojazd nie będzie jednak ograniczał się do wyświetlania informacji, lecz sam dostosuje prędkość w taki sposób, by uniknąć złapania na gorącym uczynku.

 

Aby kierowca nie był zdziwiony co to też ten jego samochód wyprawia, 800 metrów przed fotoradarem zostanie mu wyświetlona odpowiednia informacja, a także odtworzony sygnał alarmowy. 

 

System firmy Hyundai sprawia, że nasz samochód jest bardziej „inteligentny” z technologicznego punktu widzenia. Z drugiej jednak strony rozwiązanie to jest też bardzo kontrowersyjne. Samokontrolujący się samochód nigdy zresztą nie zyska aprobaty speców od bezpieczeństwa.

 

Inna sprawa to fakt, że kierowcy nowego Hyundaia teoretycznie będą mogli bez konsekwencji szaleć po szosach, bo gdy będzie trzeba zwolnić auto zrobi to samo. Pamiętajmy jednak, że rozwiązanie uchroni nas jedynie przed stacjonarnymi fotoradarami – przed patrolem drogówki nie uciekniemy.

 

Źródło: benchmark.pl

 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii