Microsoft chce zniechęcać do XP

2010-05-08

Microsoft przyznał, że Windows XP, który wciąż jest najpopularniejszym systemem operacyjnym giganta z Redmond, to "oddzielna, starsza grupa technologiczna".
 

Firma podobnie jak w przypadku swojego starszego oprogramowania z linii Office nie ma za bardzo ochoty wspierać systemu, sugerując, że w dużej mierze czyni to ze zwyczajnej przyzwoitości. Jednym z bardziej radykalnych kroków ma być fakt, iż najnowsza wersja przeglądarki Internet Explorer, wyczekiwana z zainteresowaniem "dziewiątka", najpewniej nie będzie działać pod Windowsem XP. Problem mają stanowić przede wszystkim rozwiązania technologiczne, ale nieoficjalnie korporacja chce także "przymusić" użytkowników do przesiadania się na Vistę, a przede wszystkim 7.

Niezwykła jest też argumentacja pracowników Microsoftu, którzy sugerują, że użytkownicy tego systemu nie zostają bez odpowiednich przeglądarek internetowych. Wszak na rynku są bardzo dobre i stale aktualizowane wersje Firefoxa, Chrome'a czy Opery. Kto by pomyślał?

Windows XP, najpopularniejszy obecnie system świata, zadebiutował 25 października 2001 roku. Bez względu na wszystko, Microsoft gwarantuje mu pełne wsparcie do roku 2014.

Źródło: PcPRO, PCWK

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii