iPhone nano - przymiarki

2011-02-11

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Apple pracuje nad nowym modelem iPhone'a. Tym razem chodzi o wersję nano, która byłaby tańsza i o jedną trzecią mniejsza od obecnego iPhone'a 4.

Serwis Bloomberg powołuje się na "ludzi, którzy zostali poinformowani o planach". Twierdzi że Apple rozważa rozpoczęcie produkcji niedrogich telefonów, aby przeciwdziałać coraz popularniejszej platformie Google Android. Korporacja z Cupertino zastanawia się nad możliwością sprzedaży iPhone'a nano w cenie 200 dolarów bez umowy z operatorem. Przypomnijmy, że iPhone 4 bez umowy to wydatek rzędu 600 dolarów.

Bloomberg utrzymuje, że widział telefon pod koniec 2010 roku.

Apple chce jeszcze bardziej zwiększyć swój udział w rynku mobilnym. Wskazują na to nie tylko przymiarki do iPhone'a nano, ale także prace nad "uniwersalną technologią SIM" i telefonami oferującymi dwa tryby, czyli mogącymi pracować zarówno w sieciach GMS, jak i CDMA.
 

iPhone 4 (Fot. Bloomberg.com)Apple wybrało firmę Qualcomm, która ma dostarczyć odpowiednie układy działające w dwóch sieciach. Prawdę powiedziawszy już iPhone Verizon może pracować w dwóch sieciach, ponieważ wykorzystuje chip Qualcomma.

Technologia "Universal SIM" miałaby użytkownikom pozwalać na przełączanie się pomiędzy sieciami. Nie wiadomo jednak czy to rozwiązanie zostanie wdrożone.

Uboższa wersja iPhone'a, z nieco starszymi komponentami i mniejszym ekranem miałaby cechować się przede wszystkim atrakcyjną ceną. Apple zastosowało już podobny zabieg z odtwarzaczami iPod, choć obecnie sprzedaje także iPhone'a 3G - za 50 dolarów z umową. To dla wielu atrakcyjna oferta.

Ciekawe czy iPhone mini lub nano trafi do sklepów.

Źródło: Bloomberg.com

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii