Kto ma najwięcej fanów na Facebooku?

2011-03-15

Interesuje was, jaka marka, muzyk, aktor czy aktorka są najbardziej „lubiani” na Facebooku? Oto odpowiedź, którą przedstawiamy wam w formie infografiki.

Facebook to niezwykłe zjawisko społeczno-kulturowe, którego zaistnienie nie byłoby możliwe bez internetu. Statystyki wskazują, że korzysta z niego, a przynajmniej zarejestrowało się, ponad 500 milionów osób. Dzięki temu Facebook można wykorzystać do sprawdzenia czym interesują się ludzie, jakie mają sympatie i przyzwyczajenia. Te wyniki mogą być bardzo przydatne dla firm zajmujących się marketingiem.
 

Poniższa infografika pokazuje kolejno, jaka marka, muzyk lub zespół, a także aktorzy i seriale, są najpopularniejsze według użytkowników Facebooka. Zobaczmy, jakie są wyniki. Najpopularniejszą marką jest oczywiście – Facebook. Bardzo dużym uznaniem cieszy się także YouTube. Te wyniki są zgodne z wynikami popularności witryn internetowych, o których pisaliśmy niedawno. Kolejne cenione marki to Coca-Cola, Starbucks i Disney. Z kolei najpopularniejszym muzykiem jest Eminem. Niewiele mniej fanów zebrała Lady Gaga i Michael Jackson.


 

Wśród aktorów największą sympatią cieszą się Megan Fox i Vin Diesel. Z kolei najbardziej lubianą serią telewizyjna jest Dr. House. Nawet jeśli nie widzieliśmy żadnego odcinka tego serialu, to z pewnością o nim słyszeliśmy.
 

Źródło: Veilleur Stratégique

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii