Dotacje na e-biznes przyznane - 160 wyróżnionych

2011-03-25

W konkursie w ramach Działania 8.1 Programu Innowacyjna Gospodarka przyznano dofinansowanie dla 160 startupów, które wyłoniono z 1850 wniosków. Łączna kwota dotacji to prawie 75 milionów złotych.

Choć wydaje się to całkiem sporo, warto zauważyć, że jest to mniej niż jedna czwarta puli środków przeznaczonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Z niespełna 321 milionów złotych wykorzystano tylko 75 milionów. Jest to wynikiem odrzucenia dużej liczby wniosków, które otrzymały niską ocenę merytoryczną. Bardzo ważnym kryterium było zapewnienie ciągłości realizacji projektu już po zakończeniu finansowania środkami z Unii Europejskiej.
 


 

W dniach od 30 lipca do 30 września złożono 1850 wniosków, z których zaakceptowano tylko 160. Według PARP na takim wyniku mogła zaważyć zmiana strategii wyboru projektów na e-biznes, które będą dofinansowane. Tym razem data złożenia wniosku nie miała żadnego wpływu, a jedynie poziom biznes planu. Podobne kryteria zostaną zastosowane w kolejnym konkursie, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Na e-biznesowe projekty przygotowana jest pula 310 milionów złotych. Jeśli więc liczymy na dofinansowanie, pamiętajmy, ważna jest innowacyjność i dopracowanie merytoryczne biznes planów, a nie szybkość w składaniu papierów.
 

 

Źródło: PARP
 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii