Projektoskop - budowlane Ceneo

2011-04-07

Serwis Projektoskop.pl - baza projektów domów - wykorzystuje znany z Ceneo model wyszukiwania produktów. Wyróżniony został przez PARP jako jeden z lepiej zrealizowanych projektów sfinansowanych dzięki dotacjom unijnym.


Aby pomysł na zebranie informacji z danej dziedziny na pojedynczej witrynie zrealizować z sukcesem, trzeba odpowiednio zaplanować jej zawartość, aby użytkownicy nie mieli wrażenia, że informacje są powielane, a jednocześnie, aby dana strona nie wyglądała jedynie jako zbieranina linków. Wyważenie tych proporcji przez twórców serwisu Projektoskop.pl związanego z branżą budowlano-projektową pozwoliło osiągnąć sukces, jakim niewątpliwie jest zdobycie 3 milionów odsłon i ponad 255 tysięcy unikalnych użytkowników (20 miejsce w statystykach PBI/Gemius).
 

Osiągnięcie firmy Artefakt zostało docenione przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, która wyróżniła ten projekt - wraz z kilkunastoma innymi – jako jeden z najlepiej zrealizowanych projektów w ramach działań 8.1 i 8.2 PO IG.
 

Projektoskop.pl, oprócz licznych porad z dziedziny budownictwa, oferuje - i to jest tutaj najważniejsze - dostęp do ogromnej bazy projektów, liczącej ponad 12 tysięcy pozycji. Niby nic szczególnego, ale trzeba zauważyć, że strona działa z wykorzystaniem mechanizmu podobnego jak ten stosowany przez wyszukiwarki cen. Za pomocą Projektoskopu nie kupimy co prawda danego projektu, lecz zdobędziemy informację gdzie go można nabyć. 

Mimo że ostatecznie trafiamy do konkretnej firmy, najpierw przeglądamy listę różnorodnych planów architektonicznych, które nie są ograniczone przez jednolity styl danego studia architektonicznego. I to właśnie jest siłą Projektoskopu. Inną zaletą serwisu jest pomysłowa wyszukiwarka. Jest nie tylko bardzo rozbudowana, ale ma także opcję wyszukiwania wizualnego. Działa ono na zasadzie określania przez szukającego układu poszczególnych pomieszczeń względem siebie, co pozwala znacznie szybciej dotrzeć do wymarzonego projektu.
 

Przykład Projektoskopu pokazuje, że modele biznesowe stosowane w jednej dziedzinie przy odrobinie innowacyjności można zaadoptować w całkowicie odmiennych zastosowaniach. Marcin Deręgowski, właściciel firmy Artefakt, twórcy wyróżnionego portalu, szacuje, że w tym roku Projektoskopowi uda się osiągnąć dochód na poziomie 500 tysięcy złotych.
 


Źródło: mambiznes.pl

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii