Nie dostałeś dotacji na start-up - jeszcze nic straconego

2011-04-08

Niecałe 10% aplikacji o dofinansowanie projektów na e-biznes otrzymało w ostatnim naborze pozytywną ocenę, a zarazem zgodę na dofinansowanie. Firmy, którym się nie udało, nie powinny jednak składać broni - jest jeszcze szansa na pomoc.

Podczas nauki, w szkole czy na studiach, niejednokrotnie umiejętności ucznia pozostają niedocenione przez nauczających. Jednak ci, którzy mają wiarę w siebie i potrafią udowodnić, że ich oceny nie odzwierciedlają realnego poziomu ich wiedzy, walczą o lepsze wyniki. I często wygrywają.
 

Podobnie jest w biznesie. Projekty start-upów, które nie zostały docenione przez komisję oceniającą ich poziom merytoryczny w ramach zeszłorocznego naboru PO IG 8.1, a jest ich prawie 1700, wcale nie muszą być złe. Szansa na uzyskanie dofinansowania nadal istnieje, jeśli uda nam się przekonać komisję oceniającą projekty, że była w błędzie odrzucając nasz wniosek. Możemy to zrobić na dwa sposoby.

  

Pierwszy to odwołanie się od decyzji. Być może oceniający nieprawidłowo zrozumieli założenia naszego projektu, albo nasze uzasadnienie było niewystarczające. Cokolwiek zadecydowało o negatywnej ocenie projektu, warto odwołać się. Protest należy jednak złożyć w odpowiednim terminie, o którym powinniśmy być poinformowani wraz z odmową dofinansowania, a w uzasadnieniu wyjaśnić te kwestie, które zaważyły na negatywnej ocenie projektu. Jeśli tym razem nie będzie żadnych niedomówień, to szanse na pozytywne rozpatrzenie odwołania są bardzo duże. Niewątpliwie proces odwoławczy warto przeprowadzić we współpracy ze specjalistami, którzy są biegli w procedurze odwołania i potrafią wskazać słabe punkty naszego wniosku.
 

Możemy także ponownie aplikować o dofinansowanie. Podobnie jak w przypadku odwołania, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby dopracować merytorycznie projekt naszego start-upu. Czasu mamy już niewiele, kolejny konkurs w ramach naboru PO IG 8.1 startuje już w maju. Jeśli chcemy zminimalizować koszty związane z pomocą konsultantów, warto zainteresować się także opisywaną przez nas drugą edycją „Konkursu na e-biznes”, która trwa do 27 kwietnia tego roku.

 

Źródło: mambiznes.pl
 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii