Symantec: Niemcy i Wielka Brytania najgroźniejsze

2011-04-11

Z badań firmy Symantec wynika, że Niemcy są "najlepszym" miejscem w Europie, jeśli chodzi o malware, phishing, botnety i inne podejrzane działania. Z kolei Wielka Brytania ma pierwsze miejsce, gdy mowa o "źródle szkodliwego kodu".

Symantec opublikował raport "Security Threat", w którym czytamy, że w Europie największy procent aktywności złośliwego oprogramowania ma Wielka Brytania, a na drugim miejscu są Niemcy.

W światowych rankingach Wielka Brytania jest na piątym miejscu, a Niemcy na trzecim. Symantec informuje, że w przypadku Wielkiej Brytanii większość szkodliwych działań koncentruje się właśnie na tym kraju, natomiast niemieccy cyberprzestępcy działają na szerszą skalę.

Z raportu wynika, że Niemcy są na pierwszym miejscu w Europie, jeśli mowa o botnetach i serwerach phishingowych. Symantec zaobserwował tam 470 000 zainfekowanych komputerów "zombie", w dodatku co piąty europejski bot-komputer znajduje się w Niemczech.

Według twórców oprogramowania Norton, Niemcy to dobre miejsce na wdrażanie wirusów, spamu i e-maili phishingowych, co może być spowodowane dobrą infrastrukturą (dostęp do internetu) i relatywnie wysokimi średnimi, jeśli chodzi o salda niemieckich rachunków bankowych.

Źródło: The H Security.com

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii