Google uczci polską prezydencję w UE

2011-04-12

1 lipca za pomocą atrakcyjnego doodle - czyli wariacji logo serwisu na głównej stronie - zaprojektowanego przez uczniów Polskich szkół, Google uczci przejęcie przez Polskę prezydencji w UE.

Naważniejszym elementem tej akcji jest udział polskich uczniów, którzy samodzielnie zaprojektują i „przemalują” logo Google. Najlepsza propozycja zostanie wyłoniona w konkursie Doodle 4 Google, którego hasłem przewodnim jest "Każdy wie, że w Polsce...". Tak więc każdy uczeń szkoły podstawowej może spróbować swoich sił, a tym samym zapisać się w historii serwisu.
 

Przekazując od każdego biorącego udział w konkursie Doodle’a, 10 złotych na fundację TVN „Nie jesteś sam”, Google nadaje całej akcji wymiar charytatywny. Udział w konkursie przyniesie profity także zwycięzcy, który zostanie wsparty stypendium artystycznym o wysokości 15 tysięcy złotych, a jego macierzysta szkoła otrzyma dodatkowo grant technologiczny w wysokości 25 tys. złotych. Dodatkowo finaliści konkursu otrzymają sprzęt komputerowy.
 

 

O odpowiednio wysoki poziom konkursu i nagrodzonych prac zadba jury, w skład którego wejdą - Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara polski rysownik i animator, Przemek Bogdanowicz, prezes Klubu Twórców Reklamy i dyrektor kreatywny agencji BBDO Warszawa, Fabio Cavallucci, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Szymon Majewski, dziennikarz i prezenter telewizyjny, oraz Marek Raczkowski, rysownik Przekroju.


Konkurs podzielono na dwa etapy. Najpierw do 15 maja przyjmowane są zgłoszenia, a następnie w dniach od 1 do 15 czerwca internauci wybiorą zwycięski projekt. Dokładne informacje na temat konkursu znajdziemy na stronie www.google.pl/doodle4google.


Źródło:
mediarun

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii