Windows 7 w końcu przegonił Windows XP w USA

2011-04-15

Od premiery Windows 7 minęło już 18 miesięcy, ale firma z Redmond dopiero teraz może szczerze przyznać, że jest dumna ze swojego dzieła. A wszystko to dlatego, że system ten stał się najpopularniejszym w Stanach Zjednoczonych.Wszyscy pamiętają poprzedni system Microsoftu - Windows Vista. Ze względu na sporą liczbę błędów i problemy w działaniu nie cieszył się on zbyt dużą popularnością, a większość użytkowników wolała pozostać przy starym, ale sprawdzonym Windows XP.
Jeszcze do niedawna ten już dziesięcioletni system święcił triumfy we wszystkich statystykach, jednak w kwietniu sytuacja uległa zmianie. Choć Windowsa XP nadal używa duży procent użytkowników (31,56%), okazało się, że Windows 7 wybrało minimalnie więcej osób (31,71%). Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Windows Vista (19,07%), a za nim plasuje się Mac OS X (14,87%) i różne dystrybucje Linuxowe (0,7%).

 

 

Warto przypomnieć sobie, jak ranking ten wyglądał w dniu premiery Windows 7. Triumfy oczywiście święcił Windows XP (50%), a za nim znajdował się Windows Vista (35%). Udziały pozostałych systemów nie uległy znaczącym zmianom.Jak widać, Windows 7 ma tendencję wzrostową i do tej pory udało mu się pokonać popularnością poprzednika między innymi w Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech. Jednak na rynku światowym nadal najpopularniejszy jest Windows XP. Ogólnoświatowe statystyki wskazują, że używa go 46,87% użytkowników, zaś Windows 7 jedynie 31,15%. Ogromny wpływ na te wyniki ma rynek chiński, który nie spieszy się z wprowadzaniem nowego oprogramowania.


 

Źródło: Tomshardware.com

 

 

Art. zamieszczony za zgodą serwisu benchmark.pl

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

sl@mmer 2011-04-18, 13:48

ja juz dawno pozegnalem xp. system byl swietny, ale jak dlugo mozna go uzywac? 20 lat? ;p

Aktualności według kategorii