YouTube poucza osoby łamiące prawa autorskie

2011-04-15

YouTube rozpoczął kampanię edukacyjną dla użytkowników naruszających prawa autorskie. Kampania skierowana jest przede wszystkim do młodszych użytkowników, którzy często wstawiają filmy niezgodnie z obowiązującym prawem, często nieświadomie.

W filmie trwającym 4,5 minuty występują bohaterowie popularnej serii "Happy Tree Friends". Narrator omawia konsekwencje i niuanse praw autorskich, a także nowej polityki YouTube dot. naruszeń tych praw. Opracowane wideo to dość dobra próba stworzenia filmu o nudnym i mało ciekawym temacie dla internautów.Od tej pory obejrzenie filmu będzie obligatoryjne, jeśli użytkownik otrzyma powiadomienie o naruszeniu praw autorskich. Później, aby wstawić jakiekolwiek nowe filmy na YouTube, będzie musiał odpowiedzieć najpierw na pytania, które YouTube opracował w formie krótkiego quizu.

YouTube opracował również szczegółowe informacje na temat naruszeń praw autorskich oraz FAQ dotyczące tego tematu. Jeśli ktoś chce zgłębić wiedzę, odpowiednie informacje na pewno znajdzie w serwisie Google'a.

Google nie chce mieć do czynienia z pozwami różnych firm w związku z publikowaniem filmów naruszających prawa autorskie i po raz kolejny stara się wytłumaczyć użytkownikom, że powinni wstawiać do serwisu wyłącznie autorskie filmy. Edukowanie (i poniekąd straszenie) internautów to dobry sposób na zmniejszenie naruszeń praw autorskich.

Źródło: YouTube.com

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii