Google zamknie swój serwis wideo

2011-04-18

Google Video zostanie zamknięty pod koniec kwietnia. Google po przejęciu YouTube'a nie widzi sensu, aby dłużej prowadzić ten serwis.

Google wysłało e-mail z komunikatem o zamknięciu serwisu do osób, które wstawiły tam choć jeden film.

Od 29 kwietnia Google Video nie będzie już pozwalać na oglądanie filmów. Użytkownicy będą mogli pobrać własne pliki do 13 maja, a Google zachęca do ich ponownego wstawienia, ale już na YouTube.


Dla Google liczy się przede wszystkim YouTube


Zamknięcie Google Video nie powinno dziwić. Dziwi z kolei fakt, że Google czekało tak długo na ten krok, jak również podejście korporacji do użytkowników Google Video wydaje się mało nowoczesne. Wygodniejszym rozwiązaniem byłoby przecież poinformowanie internautów, że mogą zgodzić się na przeniesienie filmów z Google Video do YouTube, nie zaś zachęcanie ich do przeprowadzania tych czynności samodzielnie.

Serwis Google Video powstał 25 stycznia 2005 roku, natomiast Google przejęło YouTube za 1,65 miliarda dolarów w październiku 2006.

W 2007 roku Google poinformowało, że wyniki wyszukiwania Google Video będą prezentować również filmy znalezione przez mechanizmy działające na innych serwisach, włącznie z YouTube.

W maju 2009 Google Video nie pozwalał już na wgrywanie nowych filmów, niemniej poprzednio wgrane wideo były dostępne. Teraz Google chce już całkowicie usunąć Google Video z internetu, włącznie ze zgromadzonymi tam filmami.

Źródło: Techspot.com

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

sl@mmer 2011-04-18, 13:47

Mnie tez dziwi ze dopiero teraz to zamykaja. mogli juz dawno pozegnac google video

Aktualności według kategorii