Doodle 4 Google - konkurs na nowe logo Google

2011-04-18

Do 15 maja można zgłaszać prace w pierwszej polskiej edycji konkursu Doodle 4 Google. Celem konkursu jest wyłonienie zwycięskiego doodle’a - specjalnego okazyjnego logo Google, które pojawi się na głównej stronie Google.pl 1 lipca 2011 - w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.

 

Konkurs organizowany jest pod hasłem „Każdy wie, że w Polsce…” i adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z całego kraju. Zwycięska praca zostanie umieszczona na głównej stronie najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Polsce, a autor otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych dla swojej szkoły. Finaliści konkursu otrzymają sprzęt komputerowy.

 

Nadesłane prace konkursowe będą oceniane w dwóch grupach wiekowych - klasy I-III oraz IV-VI. Pierwszy etap konkursu - przyjmowanie prac - trwa od 8 kwietnia do 15 maja 2011 roku. Rysunki powinny posiadać tytuł sformułowany przez ucznia i jego własny opis tłumaczący treść rysunku - rozwinięcie zdania „Każdy wie, że w Polsce…”. Rysunki mogą być wykonane ołówkiem, kredkami, farbami lub w programie komputerowym. Doodle powinny być narysowane w poziomie na białej kartce formatu A4. Uczestnicy mogą również skorzystać z gotowych szablonów dostępnych na stronie organizatora.

Spośród wszystkich nadesłanych prac w pierwszym etapie selekcji zostanie wybranych 200 najlepszych (po 100 w każdej z kategorii wiekowych). Wśród nich, jury konkursu do dnia 31 maja wybierze 10 najlepszych prac. Pomiędzy 1 a 15 czerwca Polacy oddając głos na stronie internetowej Google wybiorą zwycięską pracę, która zostanie doodlem 1 lipca 2011 roku – w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.Konkurs ma także wymiar charytatywny - każda zgłoszona do konkursu praca to 10 zł od Google na remont Kliniki Pediatrii przy Centrum Zdrowia Dziecka poprzez Fundację TVN „nie jesteś sam”.

 


Źródło:
Google
 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii