System Google Chrome w maju?

2011-04-19

Według nieoficjalnych źródeł Chrome OS może mieć swoją premierę w maju na konferencji I/O.

Kolejnym krokiem naprzód dla rozwoju systemu Google Chrome OS jest "stabilna" wersja oprogramowania, która została już wydana.

Google zawsze chętnie podkreślało, że Chrome OS będzie ściśle zintegrowany z dowolnym sprzętem, na którym zostanie uruchomiony. Z ostatnich informacji wynika, że firma jest w zasadzie gotowa do rynkowej premiery.

Przypomnijmy, że Chrome OS opiera się na przeglądarce internetowej Google Chrome. Coraz więcej funkcji, od bankowości do edycji zdjęć, znajdziemy obecnie w internecie, w dodatku często nie wymagają one od komputera dużej mocy obliczeniowej. Mnóstwo aplikacji i usług dostępnych jest online, więc lekki i szybki system operacyjny - swoista brama do internetu - może stać się nie lada wyzwaniem dla Windows.

Google będzie gospodarzem odbywającej się co roku konferencji I/O, a już wcześniej ogłosił, że Samsung i Acer pracują nad sprzętem wyposażonym w Chrome OS, który trafi do sprzedaży. Na razie brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia, że na majowej imprezie faktycznie zadebiutuje nowy system.

Póki co Chrome OS jest testowany na "eksperymentalnych" laptopach, które są dystrybuowane w USA za darmo. Laptop CR-48 ma multidotykowy touchpad i klawisz "Szukaj" zamiast "Caps Lock". 

Wideo: Czym jest Google Chrome OS?


 

Źródło: Telegraph.co.uk

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

sl@mmer 2011-04-19, 13:04

moim zdaniem nie sprawdzi sie. Ludzie wola teraz tablety i jakis 'chrome os' jest totalnie niepotrzebny

Aktualności według kategorii