Oszust grasujący na Allegro zatrzymany

2011-04-19

W piątek 15 kwietnia policja zatrzymała internetowego oszusta, który odpowiada za łamanie zabezpieczeń kont użytkowników tego popularnego serwisu aukcyjnego.

Dokonując internetowych transakcji zawsze najbardziej obawiamy się nieuczciwego kontrahenta, a w najgorszym wypadku oszusta.
 

Tym bardziej cieszy informacja, o zatrzymaniu kolejnego aukcyjnego przestępcy. Po włamaniu się na konto, 30-letni mężczyzna korzystał z szerokiego wachlarza oszustw. Podszywał się pod właścicieli, wystawiał fikcyjne aukcje, a nawet zmieniał ustawienia już istniejących akcji tak aby kupujący dokonywali wpłaty należności na jego konto. Jak dotąd policji udało się postawić 64 zarzuty.
 

Mieszkaniec Brzeźna został zatrzymany na trzy miesiące, w toku postępowania karnego może zostać skazany nawet na 8 lat pozbawienia wolności.
 

Sukces policji cieszy, nas jednak niepokoi fakt, że nadal nie możemy być pewni całkowitego bezpieczeństwa dokonywanych przez nas transakcji w sieci. Dlatego aby zminimalizować ryzyko powinniśmy korzystać z zaufanych kontrahentów - unikać tych przypadkowych, którzy budzą wątpliwości, kierować się opiniami, a także nadzorować wszelkie niepokojące zmiany danych tych sprzedających, z których usług wcześniej mieliśmy okazję korzystać.

 

Źródło: KWP Opole
 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii