TP chce inwestować w światłowody

2011-04-21

Urząd Komunikacji Elektronicznej UKE) planuje podpisać z Telekomunikacją Polską (TP) porozumowanie, które spowoduje przyspieszenie budowy szybkich łączy światłowodowych.

UKE chce, aby TP zainwestowała w budowę trzech milionów nowych łączy światłowodowych. W zamian za to nie będzie musiała udostępniać łączy swoim konkurentom w wybranych miastach. Przypomnijmy, że obecnie musi tak robić wszędzie, gdzie zajdzie potrzeba.

- Rzeczywiście rozmawiamy z regulatorem na ten temat, bo naszym marzeniem jest koniec budowania łączy miedzianych i inwestowanie tylko w światłowody. Tylko taka sieć pozwoli klientom na korzystanie z najnowocześniejszych usług - mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

- Nie pracujemy nad dealem z UKE, podobnym do tego podpisanego w 2009. Toczą się normalne rozmowy, jak między regulatorem i firmą regulowaną. Ich skutkiem może być seria decyzji UKE, które będą konsultowane z rynkiem - dodaje.

TP liczy na to, że rozmowy z UKE zaowocują konkretnymi decyzjami i ustaleniami.

- Oczywiście UKE chciałoby spektakularnych deklaracji o milionach linii, ale to poważna decyzja biznesowa i wymaga rozwagi. Chociaż de facto i tak o wszystkim decydują „popychający” nas do nich klienci, a nie prezesi telekomów czy nadzorujących ich urzędów. Dlatego nie ma co liczyć na fantastycznie brzmiące w mediach słowa o wielomiliardowych inwestycjach. Światłowody będziemy budować do konkretnych klientów, a nie w miejscach, gdzie nie ma na nie wystarczającego popytu - tłumaczy Jabczyński.
 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii