Narzędzia systemowe

IE 10 – nowe funkcje

2012-11-15

Ocena produktu
Oceń newsa: 00

SmartScreen

Nie jest to co prawda żadna nowość ale warto wspomnieć, że podczas przeglądania stron internetowych IE 10 domyślnie chroni nas przed zagrożeniami dzięki zastosowaniu filtru antypishingowego SmartScreen.

 

SmartScreen wykorzystuje informacje przesyłane z komputerów użytkowników Internetu, na podstawie których blokuje strony phishingowe, które podszywając się pod znane instytucje wyłudzają poufne dane, takie jak hasła dostępu czy numery kart kredytowych. Filtr ten chroni nas także przed dostępem do witryn zawierających szkodliwe oprogramowanie, a także wyświetla informację o szkodliwości programów gdy podejmujemy próbę pobrania niebezpiecznych plików.

 

Internet Explorer 10 w Windows 8

 

Do Not Track

Funkcja Do Not Track istniała już we wcześniejszych wersjach Internet Explorera ale była domyślnie wyłączona. W Internet Explorer 10 będzie odwrotnie, czyli będzie ona domyślnie włączona. Dzięki temu odwiedzane witryny internetowe nie będą mogły śledzić i rejestrować naszych poczynań. Zmartwi to pewnie reklamodawców i właścicieli licznych portali ale myślę, że zadowoli wielu użytkowników internetu, zwłaszcza tych, którzy doceniają ochronę swojej prywatności.

 

Zintegrowany Adobe Flash Player

System Windows 8 wyposażono w zintegrowany odtwarzacz Adobe Flash Player. Dzięki temu nie musimy go dodatkowo pobierać oraz instalować. Flash Player działa automatycznie zarówno gdy uruchamiamy IE 10 w trybie Modern UI jak i w klasycznym oknie aplikacji. Dzięki współpracy Microsoftu z Adobe przy implementacji odtwarzacza udało się uzyskać zmniejszenie poboru prądu przy wyświetlaniu filmów i bardziej rozbudowanych animacji, co jest szczególnie ważne dla osób korzystających z urządzeń mobilnych. Nie powinno to też w żaden sposób ograniczać możliwości przeglądarki uruchamianej na smartfonach czy tabletach.

 

Sprawdzanie pisowni i Autokorekta

Wraz z IE10 otrzymujemy też moduł sprawdzania pisowni obsługujący język polski. Dzięki czemu przeglądarka sprawdza, czy słowa wpisywane w jej oknach, chociażby podczas pisania komentarzy, są poprawne. Wyrazy nie znalezione w słowniku będą automatycznie podkreślane czerwoną linią. Możemy też skorzystać z funkcji Autokorekty, dzięki której błędne słowa będą automatycznie poprawiane. Wprowadzoną korektę, będzie można od razu cofnąć naciskając klawisze Ctrl+Z.

 

Żródło: benchmark.plKomentarze czytelników